avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 759 soluții astăzi
Forum Activitate alinutzzzza

Activitate alinutzzzza

Buna ziua,
In legatura cu diz. si lichidarea simultana a unui SRL: mentionez ca firma nu avut nici un fel de activitate, nu are decatt capital social, datorii la buget ( aici e o problema: cand s-a platit impozit forfetar, firma nu a platit si nu stiu dc se mai aplica, adica dc mai apare pe firma datorii la stat). Se face o cerere, o hotarare aga.Hotararea Aga nu stiu execat ce trebuie sa cuprinda.Dc ma poate ajuta cineva. Va multumesc anticipat
Răspuns la discuția Contract de munca
data inceperii in contract este 10, scris in CIM
Răspuns la discuția Contract de munca
adelaida_07 a scris:

In contractul de munca care este data de incepere a activitatii?
Vorbiti de revisal si de pontaj dar nu vorbiti de CIM, acesta conteaza.
Buna ziua,
am 2 angajati carora le-am gresit in revisal data inceperii activitatii,mai precis: ei au inceput pe data de 10 nov iar eu i-am pus in revisal cu data de 11 ca au inceput activitatea.Abia astazi, 16 nov mi-am dat seama ca am gresit data inceperii activitatii. Problema este ca le-am facut si foaia aceea de prezenta din care ei au inceput de pe 11.Pot sa fac corectie in revisal si care ar fi consecintele?
Va rog daca se poate un raspuns astazi.

Pentru a inregistra un ctr de inchiriere intre o persoana fizica si una juridica , obiectul contractului fiind o masine.In afara de ctr de inchiriere de ce acte ar mai fi nevoie la administratie?
Va multumesc
Răspuns la discuția imprumuturi intre societati
Va multumesc mult
Buna ziua.E prima oara cand scriu o intrebare pe acest forum, in speranta ca voi gasi un mic ajutor. Se poate ca o societate sa imprumute o alta societate, fara ca acestea sa aiba vreo legatura intre ele?Daca e legal?Multumesc