avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1644 soluții astăzi
Forum Activitate fluturas_cris

Activitate fluturas_cris

Buna ziua!

Spuneti-mi va rog daca postul de consultant in management necesita studii superioare?

Tocmai am aflat ca sunt angajata fara a-mi fi recunoscute studiile superioare. E legal? Din moment ca eu nu am fost instiintata si cu siguranta nu as fi acceptat asa ceva.

Spuneti-mi ce pot face in privinta asta?

Astept un raspuns!

Multumesc!



Buna ziua!

As vrea sa studiez un dosar care a fost clasat in evaziune fiscala.
As vrea sa abordez aceasta tema pentru lucrarea de disertatie (un capitol). Nu am cunostinte juridice dar m-ar interesa sa studiez putin.

Spuneti-mi, va rog, daca aceste dosare sunt publice si in ce conditii pot fi studiate.
Multumesc!
Buna ziua!
Va rog sa ma ajutati cu cateva informatii ...

Angajatorul vrea sa-mi reduca programul de munca de la 8 la 2 ore pe cartea de munca, banuiesc ca si salariul va fi proportional pe cartea de munca.
Mi-a propus in schimb o pensie privata!

Nu stiu ce implica acest lucru!

Mi s-a spus ca ma dezavantajeaza doar in cazul in care intru in somaj si ... implicit la pensie dar pentru asta va fi pensia privata.

Nu stiu ce sa fac?!

Va rog sa-mi dati un sfat ...

Răspuns la discuția Somatie casa de asigurari pt. AF
Va multumesc tare mult pentru raspuns!
Mai am o intrebare ... Am fost in audienta si la Director si mi-a spus ca trebuie sa platesc integral, toata suma pana la sfarsitul anului.
Daca as putea plati in 2 transe asa cum mi-ati spus ar fi bine...
Răspuns la discuția Somatie casa de asigurari pt. AF
Nu am reusit sa ajungem la o intelegere. Am cerut o recalculare a sumei dar nu m-a ajutat prea mult deoarece mi-a scazut totalul de plata cu 100 lei. Nici nu accepta o esalonare a datoriei.
Daca e asa cum spuneti ca nu exista nici o speranta in acest sens atunci va trebui sa platesc suma integrala.
Buna seara!
Va rog sa ma ajutati cu un sfat ....
In septembrie 2002 am deschis un AF, care a functionat ca magazin alimentar pana in iulie 2007, atunci cand am inchis AF-ul.
Acum, dupa atata timp am fost somata si am primit instiintare acasa cum ca n-am platiti la Casa de Asigurari de Sanatate. Sunt nevoita sa achit? Majorarile sunt mai mari decat taxa, as avea de plata 3100 lei.
Si ... de ce nu mi s-a spus nimic atunci cand am inchis AF-ul in 2007?

Va rog sa ma ajutati cu o explicatie si un sfat.