avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 540 soluții astăzi
Forum Activitate weronik68

Activitate weronik68

Bună seara! Cum se poate interna o persoana pe care ai primit_o în casa ,dar nu are nici un act?Este bolnava,face urat și salvarea nu a luat_o pt ca nu are nici un document.Multumesc!
Răspuns la discuția loc de veci
ma poate ajuta cineva cu un raspuns.este un act concesionar .si trebuie facuta succesiunea si una dintre surori nu vrea sa vina la notar.ne impiedica astfel sa demaram succesiunea si platirea taxei anuale. ceea ce duce la perderea locului de veci.ce mai putem face in cazul acesta?
Răspuns la discuția loc de veci
buna ziua. da locul de veci este pe numele lui tata. ca si concesionar.ideea este daca noi putem sa devenim in continuare concesionari sau sa il putem cumpara.adica una dintre noi surorile sau una singura cu acordul celorlalte.numai ca una se impotriveste nu stiu de ce .vrem doar atat sa stim ca nu ii scoate nimeni pe parinti de acolo in lipsa noastra.pt ca au mai fost cazuri.
Discuție loc de veci
buna ziua.mama a decedat in 1995,tata in 2009.tata era propietar pe locul de veci.noi santem 4 fete.vrem ca una dintre noi sa devina propietara.3 santem de acor si 1 nu.vrem ca locul sa nu ajunga pe mana mafiei din metalurgiei.vreau un sfat .ce este de facut?putem detine locul de veci toate?trebuie facuta vreo succesiune?va multumesc.
Răspuns la discuția adresa itm sector 1
buna ziua. vreau sa stiu cum se formuleaza o sesizare sau daca exista un formular tip?indraznesc sa intreb , intrucat nu raspunde nimeni la nr de tel.de la itm.sau chiar te plimba de la un loc la altul.multumesc
Răspuns la discuția adresa itm sector 1
buna seara. nu stiu cum se numeste inspectorul, dar va pot spune cum se cheama firma la care am lucrat.M.M.IMTERNATIONAL 2001 SRL.CU SEDIUL IN GEORGE VRACA NR 5.CF. R13846231.
buna ziua. vreau sa aflu adr itm sect 1 eventual un nr de tel.vreau sa stiu unde se afla cartea mea de munca.patronul spune ca e la itm .cei de acolo nu o gasesc.mi se pare bataie de joc.vreau sa fac o sesizare.ajutati-ma,:)