Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... IMPORTANT.Bună seara! Cum se poate interna o persoana ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

IMPORTANT.Bună seara! Cum se poate interna o persoana pe care ai primit_o ...

Bună seara! Cum se poate interna o persoana pe care ai primit_o în casa ,dar nu are nici un act?Este bolnava,face urat și salvarea nu a luat_o pt ca nu are nici un document.Multumesc!
Incercati mai intai sa-i obtineti un act de identitate , se poate cere un duplicat dupa certificatul de nastere la primaria localitatii unde s-a nascut iar cu acesta se poate face o carte de identitate provizorie daca nu doriti sa-i faceti flotant . Persoanele fara venituri au dreptul la un pachet minim de servicii medicale gratuite dar cred ca este totusi nevoie de un act de identitate .
Etsy123, utilizator