avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 442 soluții astăzi
Forum Activitate Allexandru

Activitate Allexandru

am fost victima unui accident rutier,inculpatul avea o alcoolemie de 1,50 in sange,am fost despagubit de firma de asigurari unde avea el RCA si acum el vrea sa ne "impacam"in sensul ca vrea sa-mi ofere niste bani sa-l iert de vatamarea corporala grava din culpa si sa fie judecat numai ptr conducere in stare de ebrietate! daca accept impacarea voi fi nevoit sa returnez banii primiti de la firma de asigurari?mentionez faptul ca am fost despagubit si material si patrimonial(moral). va multumesc.
:((
Pe data de 3 nov.a.c.am fost implicat intr-un accident rutier ai exact am fost lovit cand ma aflam langa masina mea.Cel care m-a lovit avea o alcolemie de 0,73 in aerul respirat respectiv 1,5 la mie in sange! In urma accidentului m-am ales cu 8 coaste fracturate dubla fractura deschisa si de gamba clavicula rupta si pleoapa de ochi partial rupta.In certificatul medico-legal mi-au dat 80 de zile ingrijiri medicale! Intrebarea mea este cat bani sa cer firmei de asigurari ca daune? Am uitat sa precizez faptul ca masina e distrusa in totalitate! Va multumesc!!!!!