avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 939 soluții astăzi
Forum Activitate sibtwins

Activitate sibtwins

Discuție Acte necesare
Salut.

Am o firma careia i-am suspendat activitatea in Septembrie 2009. Acum as dori sa o redeschid dar in acelasi timp sa ii schimb si activitatea principala.

Ideea este ca doresc sa desfasor activitate de comert/intermediere cu deseuri (aluminiu, plastic, hartie) INSA nu doresc sa achizitionez si nici sa le import in Romania. Doar sa cumpar (sau sa intermediez) de la un vanzator si sa revand altui cumparator... cel mai probabil marfa nici nu ajunge pe teritoriul Romaniei.
Ma poate ajuta cineva cu un sfat in ceea ce priveste actele necesare desfasurarii acestui tip de activitate?

Eventual lasati un numar de telefon sau o adresa de e-mail si va contactez eu.

Multumesc.

Cu stima,
Gelu Simion
Răspuns la discuția Licenta export
Va salut.

Multumesc pentru raspuns. Sper ca limba romana sa fie acceptata... speram ca Engleza sa fie limba folosita la incheierea Contractului, asa cum e uzual.

Inca o data multumesc.

Cu stima,
Gelu Simion
Discuție Licenta export
Va salut.

Am nevoie de o informatie reala si documentata... doresc sa export deseuri hartie intr-o tara din afara CE. Mai precis din Asia-Orientul Mijlociu.
Pentru a obtine Acordul de export (Licenta sau cum ii mai spune) am nevoie de copie dupa licenta de import a partenerului sau imi e de ajuns Contractul semnat de ambele parti?

Multumesc.