Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Licenta export
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Licenta export

Va salut.

Am nevoie de o informatie reala si documentata... doresc sa export deseuri hartie intr-o tara din afara CE. Mai precis din Asia-Orientul Mijlociu.
Pentru a obtine Acordul de export (Licenta sau cum ii mai spune) am nevoie de copie dupa licenta de import a partenerului sau imi e de ajuns Contractul semnat de ambele parti?

Multumesc.
- doar contractul semnat de ambele parti - in limba romana
Va salut.

Multumesc pentru raspuns. Sper ca limba romana sa fie acceptata... speram ca Engleza sa fie limba folosita la incheierea Contractului, asa cum e uzual.

Inca o data multumesc.

Cu stima,
Gelu Simion