Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Acte necesare
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Acte necesare

Salut.

Am o firma careia i-am suspendat activitatea in Septembrie 2009. Acum as dori sa o redeschid dar in acelasi timp sa ii schimb si activitatea principala.

Ideea este ca doresc sa desfasor activitate de comert/intermediere cu deseuri (aluminiu, plastic, hartie) INSA nu doresc sa achizitionez si nici sa le import in Romania. Doar sa cumpar (sau sa intermediez) de la un vanzator si sa revand altui cumparator... cel mai probabil marfa nici nu ajunge pe teritoriul Romaniei.
Ma poate ajuta cineva cu un sfat in ceea ce priveste actele necesare desfasurarii acestui tip de activitate?

Eventual lasati un numar de telefon sau o adresa de e-mail si va contactez eu.

Multumesc.

Cu stima,
Gelu Simion
Legislatia de mediu privind deseurile este destul de complicata asa ca ar fi bine daca ati da mai multe detalii pentru a fi indrumat corect ce puteti face si in ce conditii.