avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 409 soluții astăzi
Forum Activitate deiutu

Activitate deiutu

Răspuns la discuția probleme cu legea
am gresit si apoi am fost naiv si am pus "botul".....acum am ajuns in incurcatura si nu mai stiu care`i iesirea....nu stiu care ar putea fi consecintele, ce sa spun, ce sa fac, pentru ca nu am mai avut astfel de probleme si sunt putin speriat........si da....incerc sa`mi salvez pielea pentrut ca altceva ce sa pot face?...cred ca fiecare dintre noi ar proceda la fel
Răspuns la discuția probleme cu legea
credeti ca v`a tine minciunica asta ?

as putea sa spun oare ca eram sub influenta bauturilor alcoolice si nu imi mai amintesc nimic?
am o intrebare......o sa fiu sincer si n`o sa mint aici pt ca am nevoie de un sfat serios si cat mai la obiect....

prin toamna am facut taxi si nu aveam atestat....m`a prins pilitia comunitara si au vrut sa imi dea amenda.....am incercat sa ii conving sa o faca uitata si am reusit, dar cu conditia ca sa semnez ca martor pe un alt proces verbal.....am cantarit repede optiunile si am decis sa accept sa semnez.....i`am intrebat, apoi, daca nu cumva o sa am probleme, ei mi`au spus ca nu...ca...juristul lor stie ce sa faca in asa fel incat sa nu ajung la tribunal si eu.....naivul de mine a crezut si am ajuns acum ca sa fiu obligat sa merg la infatisare pe data de 04.02.2010.......acuma......treaba`i ca nu stiu ce sa fac.......ce sa spun acolo ca nu prea stiu nici despre ce`i vorba ..... ma simt prost!

va rog sa ma ajutati cu un sfat.....o idee.....


Multumesc mult !!!
Răspuns la discuția Petrecere in apartament
ok....ai dreptate cu restaurantul sau club. am vrut initial sa fac asa, sa plec de acasa, sa merg intr`un local undeva unde nu imi are nimeni treaba. ideea este ca financiar nu stau extrem de bine si in momentul de fata mi se pare destul de mult sa ma rasfat intr`un local asa ca nu am alta optiune....

oricum ....asta este cea mai buna metoda (cea cu petrecerea intr`un local)

am stat de vorba cu vecinii din pereti, de sus si de jos....au parut destul de intelegatori.....o sa vad eu la noapte cat de intelegatori au fost.


multumesc tuturor!
Răspuns la discuția Petrecere in apartament
multumesc mult :)
-pe data de 21 decembrie este ziua mea de nastere si doresc sa mi-o serbez acasa. de sf. andrei, tot acasa mi-am serbat onomastica, dupa orele de liniste si am avut probleme cu vecinii care au sunat la politia comunitara.
-va rog sa ma ajutati cu o metoda legala prin care as putea sa imi serbez linistit ziua de nastere fara sa ma mai gandesc la vecini si la politie
- am inteles ca se face o cerere la asociatie. cum ar trebuii sa arate aceasca cerere?
-sa pun anunt la intrarea in scara?

multumesc mult :)