avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 687 soluții astăzi
Forum Activitate bmwer2009

Activitate bmwer2009

Am facut niste comentarii pe seama unei stiri aparute in presa locala,iar cineva de la institutia unde lucrez mi-a aflat ip si ma acuza de daune de imagine aduse institutiei precum si desfacerea contractului de munca.Tin sa precizez ca abonamentul la isp nu este pe numele meu(este pe tatal meu),iar ei il incrimineaza si pe fratele meu care nu are nici o legatura cu asta.Cu ce argumente sa ma apar eu?

[ link extern ]

asta este linkul unde apare stirea si comentariile,iar eu am comentat sub numele de "maris" zic ei, o persoana care este un prieten de-al lor,si de ce am intrat sub alt nume.
A aparut o stire(despre un caz de braconaj) pe un site local unde am postat cateva comentarii sub alt nume (prin care am laudat faptul ca i-au prins pe acei braconieri si am facut referire, ca la institutia unde lucreaza "ajvps" nu avem nevoie de asa membrii in comitet, si eu lucrez tot la ei) ,iar tot la comentarii au aparut amenintari din partea altor membrii din acelasi comitet ca vor afla ip si numele celor care au postat acele comentarii,la care aflu ca ieri deja stiu cine a scris si vor publica numele intr-o revista de vanatoare, iar cineva mi-a spus ca au hotarat sa-mi faca probleme.Ce pot face eu in cazul acesta? Va multumesc.