avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1628 soluții astăzi
Forum Activitate nicolecaracuda

Activitate nicolecaracuda

Bun si in cazul in care la locul de munca de baza ( unde am cartea de munca nu se acorda aceste tichete de masa) eu nu pot beneficia la cel de al 2-lea serviciu?
Mie una nu mi se pare corect din moment ce lucrez la fel ca si colegii mei, eu sa nu iau.
Multumesc si daca pute-ti sa imi spuneti in ce lege este specificat acest lucru, as vrea sa ma documentez.
Buna ziua,

Am doua locuri de munca , la primul loc nu primesc bonuri de masa,in schimb la cel de al 2-lea loc de munca firma la care lucrez orea angajatilor bonuri de masa.
Mie nu imi dau ca spun ei am doua locuri de munca si nu imi pot da.Eu lucrez la ei cu norma intreaga de 8 h/zi si am contract de colaboare pe perioada nedeterminata.
Intrebarea mea este urmatoarea: este normal sa nu beneficiez de bonurile de masa?
Multumesc
Buna ziua,
Mai o nedumerire: la primul loc de muca cel cu carte de munca eu nu primesc bonuri de masa, insa firma unde eu am contract de colaborare acorda angajatilor bonuri de masa.Insa mie nu imi sunt acordate aceste bonuri din simplu motiv ca mai am un serviciu.Este normal sa se intample asa?
Astept raspounsul dumnoavoastra.
Multumesc
Multumesc pentru raspunsul Dumnavoastra atat de rapid.
Mai am o nedumerire: o sa imi poata da doctorita concediu medical in doua exemplare, ca sa pot duce la ambele locuri de munca?

Multumesc
Buna ziua,

Sunt o tanara insarcinata la primul copil si as vrea sa aflu mai multe detali referitoare la cotizatia pentru cresterea copilului.
Am doua locuri de muca unul cu carte de muca ptr 8 ore/ zi
si cel de al 2-lea cu contract de colaborare pe perioada nedeterminata tot de 8 ore/zi.
Intrebarea mea este urmatoarea: pot solicita prima pentru nastere din ambele locuri de munca?
si se acumuleaza venitul din ambele locuri ? cel brut sau net?

Multumesc anticipat