avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1199 soluții astăzi
Forum Activitate elena_anca

Activitate elena_anca

Buna seara ,
Daca ma poate ajuta cineva cu un raspuns la urmatoarea speta :
iN DATA DE 02.04.2012 am semnat un ctr.individual de munca cu o societate , ctr. incheiat pe o perioada de 3 luni, conf. art.83 b din Codul Muncii. Azi 17.05.2012 am aflat ca seful meu a primit pe e-mail ,din parte firmei , o cerere prin care eu solicit incetarea ctr. individual de munca conform art.55 lit.b . Aceasta cerere trebuie s-o semnez . Mentionez ca aceasta solicitare nu a fost facuta de mine. Intrebarea mea este daca este legal si cum trebuie sa procedez?
Va multumesc.
problema este ca o firma de brokeraj culege baze de date impreuna cu copii ale cartilor de identitate cu scopul precis de a completa acele contracte .
eu am peste 17 ani de munca . In conditiile in care am renuntat la calitatea de angajat (mi-am dat demisia ) si in perioada de 6 luni nu mi-am gasit un alt loc de munca oare ma pot inscrie ?
Buna ziua,
In august 2009 mi-a incetat raportul de activitate cu firma la care eram angajata , va rog sa-mi spuneti daca pot sa ma prezint la sediul AJOFM pentru luarea in evidenta ,si daca pot primi ajutor social.
Va multumesc