avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 675 soluții astăzi
Forum Activitate dianasimarius

Activitate dianasimarius

Bună ziua. În legătură cu un certificat de moștenitor deranjez. Bunica mea și sora acesteia au dezbătut moștenirea în anul2012. Bunica a decedat în urma cu 2ani. Mie nu mi se pare ca să impartit în mod corect moștenirea. Întrebarea mea este dacă pot ataca certificatul de moștenitor. Mulțumesc anticipat
am avut 6 luni cu suspendare si sunt in perioada de incercare de 2 ani si 6 luni,a trecut un an si 6 luni, si mai am un an de incercare(pentru circulatie pe drumurile publice sub influenta alcoolului), numai ca acu cateva zile am fost prezent intr-o altercatie din care a rezultat o amenda de 10 mil si urmeaza ca partea vtamata sa isi scoata certificat medico legal, desi eu nu am fost vinovat, eu am incercat sa aplanez situatia dar am fost si eu bagat in aceeasi oala cu ceilalti, iar acum a picat toata vina pe mine.Certificatul are 20 de zile, dar nu spitalizare. acum partea vatamata e la munca.Amenda am primit-o total aiurea,intrebarea mea este ce pot sa fac.
Pe data de 24.03.2009, permisul mi-a fost anulat in baza unei hotarari judecatoresti, ramasa definitiva si irevocabila.Mi-am angajat un avocat si acesta m-a anuntat ca mi sa dat 6 luni cu suspendare iar permisul anulat pe un an, mai multe detalii nu am pentru ca eu nu mi-a fost comunicata hotararea instantei acasa.Pe 24.03.2010, fac un an de cand mi-a fost anulat permisul,intrebarea mea este daca pot da examenul de redobandire a permisului inainte de aceasta data.Va multumesc anticipat