avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 960 soluții astăzi
Forum Activitate lucia70

Activitate lucia70

Sunt administrator financiar (economist) in cadrul unei institutii publice.Vreau sa stiu daca in acelasi timp poti fi numit si gestionar de bunuri pt. o perioada scurta de timp.
Buna ziua
Sunt asociat unic al unei firme si am o masina cumparata pe numele firmei .
Daca vreu sa ies din tara cu masina la vama imi trebuie procura sau nu?
Va multumesc
Răspuns la discuția rectificare hotarare divort
In sfarsit mi-a iesit hotararea cu rezolvarea erorilor (pt ca au fost doua si ambele descoperite de mine) dar are termen de recurs 30 de zile si nu ma ajuta cu absolut nimic , va trebui sa renunt la concediul de Paste .
Am doua intrebari :
1.Pot face pasaport copilului daca hot. nu este def.si irev.?
2.Cine ar trebui sa raspunda pt aceasta eroare strecurata in hot.mea?
va multumesc!
Răspuns la discuția rectificare hotarare divort
Of........din pacate eroarea este pe ultima pagina (dupa in numele legii instanta hotareste) , daca depun cererea de indreptare a erorii luni 13.02.2012 credeti ca pana la 1 aprilie se rezolva pt ca pe 13 vrem sa plecam din tara si trebuie sa-i fac si fetei pasaport.
Va multumesc
Pe ultima pagina a hotararii de divort am data de nastrere a copilului scrisa gresit , in loc de 20 este trecut 23 , vreau sa stiu ce trebuie sa fac si cat timp dureaza aceasta rectificare.
Va multumesc.
Răspuns la discuția pasaport minor sub 14 ani
Ce documente imi trebuiesc pentru eliberearea pasaportului pt.minor?
Răspuns la discuția pasaport minor sub 14 ani
Minorul mi-a fost incredintat in urma divortului iar hot. a ramas irevocabila . Nu are pasaport acum vreau sa-i fac.
Va multumesc mult
o zi buna
Buna ziua
Am un copil minor sub 14 ani , sunt divortata , iar prin hot.jud.copilul mi-a fost incredintat mie . Cu tatal copilului sunt in relatii foarte proaste neexistand posibilitatea unui dialog decent.
Vreau sa stiu daca minorului ii pot face pasaport si pot iesi din tara fara acordul tatalui.