avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 879 soluții astăzi
Forum Activitate Adelin 3

Activitate Adelin 3

În contract este scris un domiciliu din oraş în realitate cei doi bătrâni au plecat la sat practic nu au vrut să se inplice în viaţa celor doi tineri
În condiţiile unui contract de întreţinere în care nu este specificat domiciliul unde se acordă întreţinerea . Domiciliul de acordare a întreţineri este considerat cel din contract ??
Am o mică problemă, după ce pe calea somaţiei de plată reclamanta a pierdut în sensul că ia fost respinsă acţiunea, se îndreaptă împotriva mea cu o acţiune pe drept comun cu aceleaş pretenţi. Problema mea e că din contractul semnat de noi eu am plătit o garanţie în cuantum de două ori valoarea chiriei pe prima lună dar această garanţie este plătită pe o altă firmă pe care am avut-o anterior acum aproximativ 4 ani.... eu am invocat prin întâmpinare că nu a fost îndeplinită procedura de conciliere conform art 720 cod procedură civilă dar ei invocă faptul că somaţia de plată acoperă procedura de conciliere şi în acest sens există şi o decizie ???? aş dori un sfat problema e m-ai conplicată decât pare