avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1660 soluții astăzi
Forum Activitate Klementina Rus

Activitate Klementina Rus

Buna ziua.
Varog sa ma ajutati si pe mine intr-o chestiune si anume:
in anul 2011 s-au cumparat utilaje din Italia cu tot cu TVA.
Intrebarea este daca se poate recupera acel TVA din Italia prin declaratia 318?Stiu ca se poate recupera TVA din UE pentru combustibil, cazare, protocol, cazare, taxa de drum....dar pentru utilaje?
Va multumesc anticipat.
Buna ziua tuturor.
Cine ma poate ajuta si pe mine si sa ma informeze cat e procentul de TVA la combustibil in Ungaria si unde pot gasi aceste procente deoarece stiu ca la ei TVA este pe 3 nivele.
va multumesc anticipat.
Discuție PASTRAVARIE
Buna ziua.
Oare ma poate ajuta si pe mine cineva cu niste informatii privitoare la ce fel de acte si aprobari trebuie pentru a amenaja o pastravarie si pentru functionarea acesteia?
Va multumesc anticipat.
Cu stima,
KLEMENTINA RUS
Buna ziua.as avea si eu o intrebare: daca cineva a lucrat cu jumatate de norma ,beneficiaza de indemnizatia de crestere copil pana la 2ani?Trebuie sa ai lucrat mai mult de 12 luni daca esti doar cu jumatate de norma?Va multumesc anticipat.Astept raspunsurile dvs.
Răspuns la discuția Drepturi persoana cu handicap
MULTUMESC DE INFORMATII
Buna ziua.
As avea si eu mai multe intrebari: tatal meu este pensionat de boala si are gradul doi de handicap.Puteti sa-mi spuneti si mie de ce drepturi beneiciaza ca handicapat?Unde as putea sa vad si eu aceste drepturi?Mai exact ma intereseaza daca poate beneficia de gratuitate pentru executarea unei proteze dentare si unde anume trebuie sa se adreseze pentru aceasta?
Va multumesc anticipat.