Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Procent TVA Ungaria combustibil
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Procent TVA Ungaria combustibil

Buna ziua tuturor.
Cine ma poate ajuta si pe mine si sa ma informeze cat e procentul de TVA la combustibil in Ungaria si unde pot gasi aceste procente deoarece stiu ca la ei TVA este pe 3 nivele.
va multumesc anticipat.
[ link extern ]
Aici gasiti procentele de TVA folosite in toate tarile membre UE.
Ungaria are intr-adevar 3 nivele de procente: 5% pentru carti si unele medicamente si dispozitive pt bolnavi, 18% sunt procente reduse pt alimente de baza si 25% pt restul. Combustibilul are procent normal de 25%.
Cs B, Contabil