avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 851 soluții astăzi
Forum Activitate HADAR IOAN

Activitate HADAR IOAN

in comunicarea sentintei scrie ca aceasta este irevocabila nu definitiva si irevocabila iar nedumerirea mea este ca daca o sentinta irevocabila nu mai poate fi atacata cu recurs atunci in mod normal recursul ar fi trebuit respins din start si nu ar mai fi trebuit sa faca obiectul unei infatisari dar din moment ce dosarul nu este inchis ci inca se mai judeca atunci suspendarea permisului este abuziva intrucat permisul trebuie predat in termen de 15 zile de la inchiderea dosarului si ramanerea definitiva si irevocabila a sentintei
am o sentinta irevocabila la o plangere contraventionala impotriva unui proces verbal rutier din 08-06-2011 in urma caruia mi-a fost suspendat permisul de conducere 60 de zile plus 30 de zile pentru ca nu l-am predat in termen de 15 zile am facut recurs desii sentinta este irevocabila si am primit citatie ca recursul se judeca in 15-11-2011 iar eu trebuie sa primesc permisul in 18-11-2011 intrebarea este recursul se judeca sau este doar formal iar eu o sa pierd pentru ca sentinta este irevocabila si ce se mai poate obtine din moment ce eu la acea data am executat deja maxim de pedeapsa.
la o sentinta irevocabila pentru o plangere contraventionala se mai poate face recurs
Este tot o Societate Comerciala si am 3 facturi neplatite pt transport de marfa si comanda contract doar pt una.
As dori un model de cerere de chemare in judecata pe procedura somatiei de plata sau o informatie cum as putea sa o gasesc.multumesc anticipat.