avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 536 soluții astăzi
Forum Activitate berttzy

Activitate berttzy

am divortat din 2006 din motivul ''parasire de domiciliu'' in urma divortului copilul a ramas in custodia mea adica tatalui mama trebuie sa plateasca pensie alimentara in urma hotararii judecatoresti dar ea nu a platit nimic pana acum deoarece este plecata in spania . nu am o adresa a mame-i si nu stiu cum as putea obtine banii care ea trebuie sa-i dea in cuantumul pensiei alimentare . va rog frumos sfatuitima ce sa fac sa pot obtine aceasta hotarare in beneficiul copilului. va multumesc !!!!
Discuție divort
sunt casatorita de peste 18 ani si in ultimii an relatia noastra s-a racit din cauza lui datorita faptului ca a intrat in patima alcoolului . vreau sa divotez dar el nici nu vrea sa auda . ce trebuie sa fac sa pot divorta chiar daca el nu vrea ?
Discuție divortul
sunt un tata care are castig de cauza in urma sentintei judecatoresti a divortului. mama copilului a parasit domiciliul in urma carea a rezultat divortul . copilul a fost incredintat tatalui prin hotarare judecatoreasca, mama copilului urmand sa plateasca pensia de intrtinere . din nefericire pentru copil acesta nu a primit nici un ajutor financiar din partea mamei datorita lipsei acestea din tara., si divortul a fost pronuntat tot in lipsa mamei dat fiind faptul ca aceasta nu era in tara
procedurile de divor au fost efectuate in mod legal adica parata a fost citata prin intermediul presei ,cea ce se si gaseste in dosarul de divort. dupa aprope 3 ani mama isi vrea copilul in custodie (acunm avand 10 ani ) eu vrea sa stiu daca poate ataca sentinta de divort dupa ce a trecut o perioada de aproape 3 ani de la divort si ce drepturi mai poate dobandi asupra custodiei copilului daca in toti acesti an (adica 5ani de la parasirea domicililiui si 3 de la sentinta de divort acordata in favoarea tatalui)parata (mama) ataca sentinta! va multumesc !!!
se poate ataca sentinta de divort dupa ce a fost a fost inchisa