Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... pensie alimentara
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

pensie alimentara

am divortat din 2006 din motivul ''parasire de domiciliu'' in urma divortului copilul a ramas in custodia mea adica tatalui mama trebuie sa plateasca pensie alimentara in urma hotararii judecatoresti dar ea nu a platit nimic pana acum deoarece este plecata in spania . nu am o adresa a mame-i si nu stiu cum as putea obtine banii care ea trebuie sa-i dea in cuantumul pensiei alimentare . va rog frumos sfatuitima ce sa fac sa pot obtine aceasta hotarare in beneficiul copilului. va multumesc !!!!
Depuneti plangere penala la politie pentru comiterea infractiunii de ''abandon de familile''.
dupa ce depuneti plangerea va rog sa imi spuneti si mie la finalul cercetarii care va fi solutia
multumesc