avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 813 soluții astăzi
Forum Activitate itsmecristy

Activitate itsmecristy

Răspuns la discuția amenda rutiera
pe mine ma oprit un politist acum 4 ani pentru radar (62 in localitate) .
mia zis ca ma oprit pt radar iar cand sa se duca la masina sa imi scrie procesul verbal ma intrbat .''Da centura de ce nu purtati domnu .....'' iam spus ca abeea am dato jos sa cobor la politist. dar el a zis sa stau in masina.(cei drept nu purtasem)
a plecat la masina iar cand s-a intors mia dat amenda si radar si centura.

dupa incident mi-a spus un prieten ca daca te opreste pentru ceva (ex radar )nu poate sa te ia la intrebari de centura stingator trusa etc. cand te opreste tre sa iti zica pt ce si doar pt aia sa iti dea amenda.

tinand cont ca incidentul s-a inamplat in prahova iar eu sunt din bucuresti .nu am facut contestatie capierdeam mai mult timp si nervi decat facea amenda pt centura.60 ron radar si 70 centura.

dar va intreb are dreptate prietenul asta cand a zis faza cu oprirea?
fratelui meu iau fost furate numerele de germania cu 5 zile inainte sa expire .au fost vazuti de un vacin 2 tigani care au coborat dintrun bmw cu numere de moldova care au venit pregatiti cu bormasina cu acumulatori sa le desfaca mai repede.
fratimiu a mers la cea mai apropiata sectie de politie si a dat declaratie cu ce s-a intamplat.de la politie ia dat o hartie si cu aceea a putut sa isi inmatriculeze masina fara numere ....
Răspuns la discuția dovada pierduta
va multumesc mult
s-a rezolvat .
a trebuit sa ma duc la notar sa dau o declaratie ca am pierdut dovada in conditii necunoscute .
si dupa care a trebuit sa ma duc la udriste sa fac o cerere pt emiterea de alta dovada (duplicat cum au zis ei)
am asteptat 3 zile ,mam dus sa o iau iar dupa aceea mam dus la parchet sa imi iau prelungire .
Răspuns la discuția dovada pierduta
poy ma duc la politistu care mi-a dat dovada sau la procuratura .adica la cei care imi da ok-ul sa mi-o prelungeasca.
ca eu am auzit ca tre facuto un fel de cerere la procuror si imi mai trebuie si sa dau o declaratie pe la notar .
Discuție dovada pierduta
am permisul retinut pentru un accident rutier.iar cei de la politie mi-au dat o dovada pe care o prelungeam in fiecare luna pana la finalizarea cercetarilor
ce fac sau unde tre sa ma duc daca mi-am pierdut dovada.