avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 795 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... dovada pierduta
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

dovada pierduta

am permisul retinut pentru un accident rutier.iar cei de la politie mi-au dat o dovada pe care o prelungeam in fiecare luna pana la finalizarea cercetarilor
ce fac sau unde tre sa ma duc daca mi-am pierdut dovada.
Cel mai recent răspuns: itsmecristy , utilizator 12:20, 11 Februarie 2010
Solicitati autoritatii care va eliberat dovada
poy ma duc la politistu care mi-a dat dovada sau la procuratura .adica la cei care imi da ok-ul sa mi-o prelungeasca.
ca eu am auzit ca tre facuto un fel de cerere la procuror si imi mai trebuie si sa dau o declaratie pe la notar .
Ultima modificare: Sâmbătă, 30 Ianuarie 2010
itsmecristy, utilizator
Mergeti la procurorul care a dispus emiterea dovezii si va va indica ce pasi trebuiesc urmati, pentru ca in legislatie nu este prevazuta in mod expres o astfel de situatie.
va multumesc mult
s-a rezolvat .
a trebuit sa ma duc la notar sa dau o declaratie ca am pierdut dovada in conditii necunoscute .
si dupa care a trebuit sa ma duc la udriste sa fac o cerere pt emiterea de alta dovada (duplicat cum au zis ei)
am asteptat 3 zile ,mam dus sa o iau iar dupa aceea mam dus la parchet sa imi iau prelungire .

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Problema prelungire dovada sector 1 tech_wiz tech_wiz Buna ziua. In urma cu un an am avut un accident auto soldat cu decesul unei persoane, persoana in cauza a fost de vina, fapt demonstrat de expertiza tehnica. ... (vezi toată discuția)
Suspendare permis conducere - lovire persoana pe trecerea de pietoni silviat silviat Buna ziua, Saptamana trecuta am avut un accident rutier, am lovit o persoana pe trecerea de pietoni.(doar am atins-o putin cu aripa din dreapta a ... (vezi toată discuția)
Accident cu ranire de persoana ContSters138742 ContSters138742 Buna ziua in urma cu doua saptamani am fost implicat in accident iesind dintro strada cu cedeaza trecere intrand pe un drum cu prioritate din stanga mam ... (vezi toată discuția)