avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 492 soluții astăzi
Forum Activitate VOXPOPULI

Activitate VOXPOPULI

Răspuns la discuția dosar delapidare
Multumesc tare mult,din cate stiu nu sunt data in urmarire,doar m-au cautat la adresa de domiciliu,si mi-a trimis o instiintare cum sa dau telefon,sa stabilim o data cand sa ma prezint.Ceea ce am sa si fac.Am sa colaborez fara nici un fel de probleme,si sper sa se rezolve cumva.Multumesc inca odata pentru sfaturi.
Răspuns la discuția dosar delapidare
multumesc ,am sa caut si asta dar totusi astept un sfat competent,trebuie sa rezolv cumva problema asta,eu zic ca nu e grav,dar mai poti sa stii??? Trebuie sa fiu sigura! Toate cele bune si dumneavoastra,si Sarbatori cu bine asemenea! Sa auzim numai de bine!
Răspuns la discuția dosar delapidare
da stiu ca asta ar trebui sa fac,dar daca nu imi permit sa platesc unul,de exemplu? pot lua legatura personal cu procuroarea la telefon si sa ma prezint cand mi se spune sa imi sustin cauza,sau chiar imi trebuie cu orice pret un avocat.Nu am trecut niciodata prin asa ceva,sunt speriata cu toate ca stiu ca nu sunt vinovata de asa ceva.
Am nevoie de un sfat urgent.Am avut o problema acum 2 ani,cand am lucrat,am iesit lipsa,la serviciu respectiv,am recunoscut,am dat declaratie la politie,am vorbit la telefon cu patronul si am zis ca am sa incerc sa fac rost de bani ,chiar daca am gresit datorita modului haotic de lucru.Dupa aceea nu am mai auzit nimic,acum dupa 2 ani am aflat ca ma cauta politia ca exista un dosar de delapidare,eu nefiind in tara ,nu m-am prezentat,ei nu m-au gasit,si am scris judecatoriei si am cerut mailul procuroarei,si am primit pe mail,cum ca sunt cautata,si un numar de telefon unde sa sun.Am sa sun sa vorbesc cu doamna procuror ca nu am nimic de ascuns.Problema e ca ma voi intoarce in tara,si mi-e frica sa nu am probleme la aeroport! Sa fiu luata ca un infractor.Ce pot sa patesc,ce trebuie sa fac? dati-mi un sfat ca sunt foarte speriata.Sunt plecata de 2 ani din tara si ma intorc sa imi rezolv restul de acte si sa fiu langa copil,si vreau cu ocazia asta sa rezolv urgent aceasta problema.Va multumesc.
Discuție Delapidare
Daca am iesit lipsa,si am incercat sa pun banii,dar am fost descoperita,si pusa sa imi dau demisia,fara act de predare a casei si a banilor in ziua demisiei,ce dovezi pot fi luate in calcul pentru un dosar penal.
Am promis ca voi returna paguba in rate,dar se pare ca seful doreste sa imi faca dosar penal.Vreau sa stiu daca poate face acest lucru? Va multumesc.