avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 924 soluții astăzi
Forum Activitate DianaH

Activitate DianaH

Buna ziua,
Ce inseamna Act constitutiv cu autentificare?!
Va multumesc!
Răspuns la discuția POPRIRE PE SALAR
Va multumesc!
In cazul in care exista deja o poprire pe salar se mai poate infiinta inca una?! Va multumesc!
Exista vreo posibilitate ca o persoana juridica sa nu plateasca taxa de salubritate (mai ales ca firma nu are profit si cu atat mai mult nu produce gunoi)?! Va multumesc!
Răspuns la discuția "Revizuire - Fond"
Va multumesc mult! Dar "atacul" acesta se poate face si dupa mai multi ani, dupa ce s`a dat si sentinta? Cine poate sa ceara "revizuirea", persoane implicate in fostul proces sau organele competente se autosesizeaza? Si .. se poate schimba verdictul, care a fost ispasit deja???
ce inseamna "Revizuire - Fond"?
Răspuns la discuția CUI/CIF...
mersi mult de raspunsuri
ma gandeam ca n`ar fi posibil , dar am zis sa intreb totusi..
Discuție CUI/CIF...
Puteti sa imi spuneti daca se poate folosi cineva de CUI`ul sau CIF`ul unei firme in dorinta de lua credit sau stiu eu, in sensul de a face rau, daca are la indemana aceste documente doar in copii xerox sau pe email; daca le poate modifica in favoarea sa, si firma sa poata fi trasa la raspundere chiar daca nu are cunostinta de acest lucru?!
Va multumesc anticipat!






Răspuns la discuția cifra afaceri pfa..
Mersi..mie imi cere Consiliul Concurentei cifra de afaceri pe 2008 si prima jumatate a lui 2009, de aceea intrebam.. nu ma interesa pentru plata impozitului. Vroiam doar sa stiu cum calculez cifra de afaceri.
Mersi inca o data!
Răspuns la discuția cifra afaceri pfa..
Adica, mai exact, pe limba mea, incasari-plati=cifra de afaceri pe anul respectiv?:D