Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Taxa salubritate persoane juridice
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Taxa salubritate persoane juridice

Exista vreo posibilitate ca o persoana juridica sa nu plateasca taxa de salubritate (mai ales ca firma nu are profit si cu atat mai mult nu produce gunoi)?! Va multumesc!
Daca nu are profit e , din pacate , rau. Poti amana plata pana vine si te ajunge din urma. Adica, de exemplu la noi, nu te controleaza daca ai platit sau nu taxa, dar vine primaria si a impus ca firmele sa obtina de la ei o autorizatie de functionare pentru care iti trebuie sa dovedesti plata la zi a ei. Si daca nu obtii aceasta autorizatie iti inchide firma(punctele de lucru).