avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1789 soluții astăzi
Forum Activitate deea-lavi

Activitate deea-lavi

Răspuns la discuția despre prenatal
eu sunt in somaj din data de 27/07/2009 somajul de la absolvirea facultatii acum sunt insarcinata si voi naste in luna mai 2010 mie somajul mi se va termina in luna martie sau aprilie intrebarea mea este daca in momentul cand se termina somajul imi pot lua concediu prenatal cele 63 de zile pana voi naste ca sa am continuitate.
Răspuns la discuția despre prenatal
ma scuzati eu am fost si m-am interesat daca pot beneficia de indemnizatie si raspunsul doamnei de la ghiseul unde se depun dosarele pt indemnizatii a fost ca eu nu pot beneficia de aceasta indemnizatie deoarece nu am luat licenta in prima sesiune dar daca sunt in somaj ca absolventa se mai tine cont si de licenta sau nu? va multulesc
Răspuns la discuția despre prenatal
in somaj am intrat ca absolventa de facultate fara licenta luata in prima sesiune acum in februarie dau licenta deci o sa am licenta luata in a 2-a sesiune pot beneficia de indemnizatia de crestere a copilului
Răspuns la discuția despre prenatal
va multumesc pt raspuns dar inca sunt nelamurita din cauza ca eu nu am luat licenta in prima sesiune dau acum in februarie 2010 din nou licenta doar proba scrisa cea orala am lat-o in sesiunea iunie2009 pot beneficia de indemnizatie de crestere a copilului daca iau licenta acum in febr mentionez ca acum sunt in somaj pana in luna martie apoi voi lua concediu prenatal va multumesc
buna ziua am si eu o intrebare sunt in prenatal acum dar copilul face 2 ani pe 3 februarie 2010 acum sotia e insarcinata in 25 de sapt va naste in luna mai as vrea sa stiu daca depun dosarul pt somaj in februarie as putea ca in luna mai sa intru in prenatal pt al 2-lea copil va multumesc
Discuție despre prenatal
buna ziua as vrea sa stiu daca pot beneficia de indemnizatia de crestere a copilului
in iunie 2009 am dat licenta si am luat doar proba orala cea scrisa o dau in februarie 2010 acum sunt in somaj vreau sa stiu daca pot beneficia de prenatal