avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 986 soluții astăzi
Forum Activitate claudiu_wolfy

Activitate claudiu_wolfy

Buna ziua, am achitat o factura prin ordin de plata electronic (internet banking) si as dori sa stiu daca vanzatorul este obligat sa imi elibereze si bon fiscal.
Mentionez faptul ca este o factura in interes de serviciu si in cazul decontarii mi se cere factura si bon fiscal.
Va multumesc!
Buna ziua,
am avut ieri un accident in bulgaria cu un motor pe care erau 2 persoane, una dintre persoane a plecat la spital cu ambulanta. In urma accidentului si ce am inteles eu din desenul politistilor care au venit la fata locului eu am reiesit nevinovat(eram in serpentine si motorul a intrat pe contrasens) si masina mea este avariata destul de grav. Problema este ca soferul motorului nu avea asigurare obligatorie pentru acesta, iar politia mi-a spus ca masina mea va fi reparata de catre asiguratorul meu(Carpatica), prin cartea verde si ulterior ei vor recupera banii de la soferul motoruului.
Aveti vreo sugestie in aceasta problema(imi voi recupera paguba produsa masinii mele)?
deci mi se prelungeste CIM pana la expirarea concediului medical......sau o sa beneficiez de somaj?
Buna ziua!
am si eu o intrebare.....in cazul in care mie imi expira contractul de munca pe 01.02.2010 si eu sunt in concediu medical timp de 30 de zile de la data de 22.01.2010 si am muncit timp de 3 ani fara intrerupere.Cum se procedeaza, imi fac actele de somaj normal sau mi se plateste concediu medical, in acest caz cat se plateste?
Va multumesc anticipat!