avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 768 soluții astăzi
Forum Activitate mtudoran

Activitate mtudoran

Discuție Detasare
As vrea sa stiu daca angajatorul ma poate obliga pe perioada detasarii sa indeplinesc alta functie.Mentionez ca in momentul semnarii deciziei de detasare nu am fost informata despre acest lucru.Din motive de sanatate nu pot accepta functia deoarece necesita foarte multa munca fizica.

Răspuns la discuția Executare silita imobil
Atunci ce se poate intampla ? Ii revine creditorului cota parte a fratelui meu
Fratele meu a primit instiintare de executare silita a imobilului din care detine cota parte de 3/8 , terenul pe care se afla constructia nefiind prorietate ( in folosinta de la primarie ). As vrea sa stiu daca poate fi scos la licitatie atata timp cat detine o patre foarte mica ?
Răspuns la discuția Executare silita
Creditul nu a fost garantat.Am fost foarte surprinsa cand am aflat ca nu i-au facut asigurare.
Tatal meu a contractat un credit de nevoi personale fara girant si coplatitor.In urma decesului am primit somatie de plata pe numele tatalui precum si numeroase telefoane de la banca prin care eram anuntata ca trebuie sa achit creditul restant.Va rog sa-mi spuneti daca mostenitorii sunt obligati sa preia o datorie care nu a fost garantata.