avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1753 soluții astăzi
Forum Activitate radugidi

Activitate radugidi

Răspuns la discuția REZILIERE CONTRACT DE COMODAT
Multumesc!
Asta se poate numai in instanta?
Răspuns la discuția REZILIERE CONTRACT DE COMODAT
A avut un acord de habitatie care a expirat.L-am dat in judecata si am o hotarare de evacuare, cu,care am fost la executor.Acesta mi-a spus ca nu poate executa hotararea fiindca exista aceasta firma la care este administrator.
Răspuns la discuția REZILIERE CONTRACT DE COMODAT
Partea proasta este ca locuieste in imobil.
Sunt propietarul unui imobil si am facut un contract de comodat ptr.infiintarea unei firme a unui prieten(care intre timp a devenit dusman).Contractul nu este inregistrat la vreun notar si este pe termen nelimitat cu posibilitatea rezilierii in urma unui preaviz de 15 zile.Cum pot rezilia acest contract?Precizez ca pe cale amiabila nu exista nici-o sansa.
Răspuns la discuția Am si eu o problema
Multumesc!Ma gandeam ca poate sa ma ajute politia fara a ajunge la alt proces,care poate fi costisitor si lung .
Pe scurt:Am facut o iesire din indiviziune prin judecatorie in urma careia am obtinut un imobil. In hotararea ramasa definitiva am specificat dreptul de habitatie unui frate.Cu toate ca acest drept de habitatie a expirat acesta refuza sa paraseasca imobilul.Ce as putea face sa-mi intru in drepturi?Ma puteti ajuta cu vreun sfat?Multumesc!