Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Am si eu o problema
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Am si eu o problema

Pe scurt:Am facut o iesire din indiviziune prin judecatorie in urma careia am obtinut un imobil. In hotararea ramasa definitiva am specificat dreptul de habitatie unui frate.Cu toate ca acest drept de habitatie a expirat acesta refuza sa paraseasca imobilul.Ce as putea face sa-mi intru in drepturi?Ma puteti ajuta cu vreun sfat?Multumesc!
Solicitati în instantă evacuarea!
Actiune in evacuare.
Multumesc!Ma gandeam ca poate sa ma ajute politia fara a ajunge la alt proces,care poate fi costisitor si lung .
Politia va va ajuta dupa ce obtineti hotararea.
Pana atunci ei nu pot interveni, pt ca fratele e posesor ( adica statea acolo in plin drept) si e tratat ca atare, deci i se recunosc drepturile, chiar daca le-a incalcat.

~ Conținut șters la cerere ~