avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 803 soluții astăzi
Forum Activitate rodica78

Activitate rodica78

Răspuns la discuția Proprietari ce ne fac probleme
au zis ca nu mai este valabil pentru ca am facut modificari apartamentului adica am varuit in aceeasi culoare oricum si k daca nu plecam intr o saptamana ne arunca toate lucrurile.Si ne a acuzat si de furt pentru ca i am aruncat niste doua lenjerii de pat foarte murdare in care erau invelite niste cutii cu gresie. Chiar nu vreau sa ii las sa ma pacaleasca si nici sa fie altii pacaliti de ei.Acum inteleg de ce nu a vrut sa faca contract cu noi pe un an de zile.
Răspuns la discuția Proprietari ce ne fac probleme
deci n avem nicio sansa sa ne dea banii chiar daca mergem la politie si chiar daca demonstram ca nu am facut nici o stricaciune apartamentului.....
Buna ziua! Am o problema cu proprietarii al caror apartament l am inchiriat acum o luna.vor sa ne dea afara din casa pentru ca am zugravit ...ca am inversat un dulap cu o masa si sustine ca i au disparut surubelnitele si gecile nevestei sale(tin sa mentionez ca acestea sunt in apartament si i l e am si aratat).acum ne obliga sa plecam spunand ca actualul contract nu mai este valabil si nici nu vrea sa ne dea garantia inapoi.ITin sa metionez ca acest contact nu este inregistrat la fisc de catre proprietari.Ce pot face in acest caz nu ma deranjeaza k ne pun sa plecam dar noi avem nevoie de garantie k sa ne putem muta in alta parte.Va multumesc!
Răspuns la discuția vecini cu probleme
Va multumesc pentru raspunsuri .cred k am sa incerc sa o ignor pe vecina pana la urma si doar daca insita sa se planga de noi fara motiv o sa consult un avocat sa vedem ce se poate face in privinta asta.Stiu k poate voua nu vi se pare o situatie grava dar imi e frica sa mai si merg prin casa ca nu cumva sa o deranjeze pe vecina ca se aud papucii harscaind(mentionez ca acest lucru ne a fost spus de catre ea)
Răspuns la discuția vecini cu probleme
pai ne impiedica faptul ca noi avem doar 21 de ani iar doamna respectiva 50 si reclamatiile de la administratie nu sunt luate in seama ..sa mentionez si ca domnul administrator face si un fel de "glumite"pe teme sexuale cu noi ne am gandit sa inregistram discutiile si cu vecina si cu domnul administrator in cazul in care se ajunge la extreme.
buna ziua...am si eu o problema cu o vecina care ne tot face probleme de cand vreo luna de zile se duce la administratie spunand k stam mai multi de cat stam de fapt in casa noi fiind doar 2 fete plus alte acuzatii care nu sunt adevarate si ne bate in teava chiar daca e 14:00 dupa amiaza daca se aude vreun zgomot.Va rog sa mi spuneti ce pot face in cazul asta.Va multumesc