avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 860 soluții astăzi
Forum Activitate paul_michis

Activitate paul_michis

salut. sunt intro situatie similara,si am pus aceasi intrebare . stiu doar ca suntem la cheremul mamicilor . de ele si din pacate doar de ele depinde chit si unde vom putea sa ne vedem copii. gresala cred ca este ca ne-am nascut in rominia. intro tara civilizata nu sar fi permis asa ceva. niciodata si nicaeri o mama nu va putea oferi copilului ceva care sa inlocueasca TATICUL. Iti urez bafta si daca ai gasit o solutie te rog sa-mi scri si mie.
Răspuns la discuția o solutie
am vorbit cu trei avocati, si toti mi-au spus ca poate pleca fara aprobarea mea. programul de vizitare nu este obligata sa il respecte. am fost la tribunal si era un caz similar, domnul a primit telefonic stirea ca baiatul lui este in strainatate. si avea program de vizitare. i sa spus ca poate merge sa isi vada baietelul dincolo respectind programul. nimeni nu o poate obliga pe mama sa se intoarca acasa. mie mi se pare nasol. ori cum primim mult mai putin pe motiv ca nu am fi instare sa facem ce face o mama, dar sa te trezesti fara copil pentru simplu fapt ca nu te mai intelegi cu mama lui.............. Multumesc pentru sfaturi.
Discuție o solutie
am o fetita de 2 ani. mama ei a cerut incredintarea minorei ca sa ii faca pasaport si sa plece in strainatate. stiu sigur ca va chistiga, voi primi program de vizitare pe care nu e obligata sa mil respecte, iar o data plecata nu am dechit sa imi vizitez fetita in strainatate vreau sa stiu daca pot face ceva. acuma am aflat ca [custodie comuna nu este la noi]. va multumesc.