avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 760 soluții astăzi
Forum Activitate cataandu

Activitate cataandu

Buna ziua, am un credit imobiliar cu ipoteca pe casa unde locuiesc. Din pacate am ramas fara loc de munca, iar sotului meu i s-a micsorat salariul, iar rata in ultimele luni s-a marit. Nu ne mai permitem sa platim rata, si nici nu am vrea sa dam casa la banca, am construit o noi si este exact asa cum si ar dori o familie sa aibe o casa. Am avea nevoie de un sfat,poate este cineva care ne deschide ochii ca sincer noi nu mai stim pe ce parte sa le scoatem. Exista posibilitate in cele din urma sa vindem casa si sa acoperim creditul iar cu restul sa ne luam altceva dar vad ca piata nu merge prea bine in aceasta perioada. Va multumesc
buna ziua, am un credit imobiliar, cu ipoteca pe casa unde stau.Din pacate eu am ramas fara loc de munca, iar sotului meu i s-a micsorat salariul, iar ca sa fie raul mai rau: rata a crescut. Nu ne mai permitem saplatim rata, desi ne dorim foarte mult pt ca stam cu cei doi copii.Am ramas si in urma cu plata cu 2 luni.Va rog daca se poate sa mi da ti un sfat sau daca este cineva interesat de preluare de credit sau de inchiriat, suntem si dispusi sa o vindem si poate astfel sa scapam de acest credit.
Va multumesc si imi doresc tare sa gasesc pe cineva care sa ne ajute