avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 716 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters126538

Activitate ContSters126538

multumesc pt ajutor ! problema ramane ca trebuie sa il incarc pe client si cu plata TVA-ului
Răspuns la discuția Admitere Barou 2011
dar deciziile astea cine le emite ? UNBR presupun, nu ? Presupun ca nu barourile sau INPPA ...
Răspuns la discuția Admitere Barou 2011
lucian22 a scris:

se pot ridica direct de la barou ?


o intrebare excelenta. Poate sa ne ajute cineva cu raspunsul ?
Răspuns la discuția Admitere Barou 2011
aici la bacau e sedinta la barou pe 13 decembrie ... eu as trage o fuga la bucuresti ca sa o iau personal
Răspuns la discuția Admitere Barou 2011
cand trimit oare baietii deciziile ?
ok dar cum contractele nu pot fi decat intre cabinet si client, cabinetul factureaza cu tv si imi cedeaza mie comisionul f tva ...
eu sunt stagiar la un avocat care este platitor TVA. daca eu imi fac contractul cu drept la clientela proprie, atunci eu trebuie sa facturez cu TVA ?
Răspuns la discuția Admitere Barou 2011
eu am depus contractul de colaborare si am inteles ca nu pot depune juramantul pana nu vin porcariile de decizii (sau ceva de genul asta)
Răspuns la discuția Admitere Barou 2011
ce decizii ? noi din ce stiu eu nu tb sa asteptam decizii ci sa depunem la secretariat contracte de colaborare si apoi sa ni se organizeze juramantul ...

cipri31 a scris:

Felicitari tuturor celor admisi atat in prima faza cat si la contestatii! Ma numar si eu printre cei care au promovat dupa contestatii. Intradevar trebuie sa ai si noroc ca sa promovezi examenul asta care nu e deloc usor si ma bucur ca am reusit, fiind la a2-a incercare. Multa bafta celor care din pacate nu au reusit anul acesta si cu siguranta daca veti persevera cu invatatul o sa intrati in cele din urma, bineinteles daca asta va doriti cu adevarat. Intrebare: Oare se vor emite deciziile de admitere in prof. anul asta sau nu mai e timp?


Răspuns la discuția Admitere Barou 2011
f bine spus Executron ! Sa nu uitam cum gandeam, noi, care am luat, inainte de a sti rezultatele - poate in timp schimbam ceva !