avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 834 soluții astăzi
Forum Activitate 2740801520027

Activitate 2740801520027

Discuție sunt in impas
BUNA ZIUA,AM INCHEIAT UN CONTRACT DE MUNCA ACUM O SAPTAMINA,IN URMA UNUI INTERVIU DAT CU CEVA TIMP IN URMA(PINA SA INCHEI CONTRACTUL)AM FOST SELECTATA PENTRU UN ALT LOC DE MUNCA MULT MAI BUN (NU MA MAI ASTEPTAM) CUM POT ANULA PRIMUL CONTRACT DE MUNCA ,PRIN DEMISIE SAU CUM ? VA MULTUMESC.
ma scuzati ca va deranjez si insist atit dar sint disperata deoarece ieri m-a anuntat ca ma da in judecata si am de platit 18000ron si ca voi primi citatie,ce se mai poate face deoarece nu vreau sa se ajunga sa ne le ia casa parintilor (sint dispusi sa o vinda ca safaca rost de acesti bani)mai pot face vre-o intelegere sa ne pasuiasca pina se vinde?imi cer mii de scuze...
va multumesc ptr raspuns,dar sotul meu are salariul oprit de aceeasi banca(unde are restanta la cardul de credit am si eu restanta la creditul de nevoi personale)unde am si eu creditul si am inteles ca nu se poate face nimic pina eu nu vin cu acel credit la zi ceea ce nu pot face,credeti ca se poate face oprire pe salariul sotului daca deja e oprit tot de aceeasi banca?adica sa nu se ajunga la bunurile parintilor?
buna ziua,am un credit de nevoi personale in valoare de 18000 ron,ca sa il pot lua am avut nevoie in anul 2007 de trei codebitori (sotul si parinti mei).am ramas fara job,sotul meu deja are salariul oprit prt un card de credit neachitat la timp,fiind unul dintre codebitori si neavind ce sa-i execute intrbarea este ce se intimpla cu parintii mei ,au pensie(singurul venit in casa,deoarece stam cu ei) si au bunuri imobile si mobile,pot ramine fara casa?va multumesc