avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 502 soluții astăzi
Forum Activitate the_fathal

Activitate the_fathal

ma aflu intr-o situatie identica si ti-as putea spune ca suspendarea se aplica din momentul suspendarii dreptului de circulatie;)acum depinde de parchet!daca nu ai depus o cerere de urgentare a solutionarii dosarului iti sugerez sa faci acest lucru!!
Răspuns la discuția dovada
pai si totusi ce se intampla din moment ce mi-au spus sa ma duc la parchet sa depun o cerere pentru urgentarea solutionarii si cand am fost astazi la ei(parchet) au spus ca dosarul meu nu se afla la ei
Discuție dovada
buna ziua as dori sa stiu daca as putea sa fac o cerere la procuror sa obtin o dovada de cirulatie avand in vedere ca stau de 6 luni si astept ca un nenorocit de politist sa trimita dosarul la parchet. dupa venirea rezultatelor de la IML mi-a iesit o alcoolemie de 0.63 in sange.deci facpta comform articolului 195/2002 fapta constituie contraventie.Multumesc
Discuție permis
buna ziua sunt nou pe forum si am o intrebare care sper ca isi va gasi rezolvarea aici.In data de 05.09.2009 am fost semnalizat de politie sa opresc dar nu am oprit si am mers mai departe cand am fost tras pe dreapta am fost testat cu aparatul etilotest am avut o alcoolemie de 0.42 in aerul expirat am fost dus la IML pt probe ei bine de atunci si pana acum n am aflat decat ca mi-a iesit 0.63 in sange si ca nu mai este caz penal.dar pitistul care se ocupa de cazul meu ma tot amana in fiecare zi ca sa vin maine sau poimaine ca se rezolva.Acum mai nou mi-a sp k el si-a rez. treaba dar ca totul depinde de procuror ca ala decide cand sa mi-l dea!pana la urma cine mi-l da ca nu mai inteleg???#-o si mi-a sp k a fost baiat bun si m-a scapat de reevaluare ce draq sa mai inteleg de la el?:sorry: