avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 828 soluții astăzi
Forum Activitate irinagheorghiu

Activitate irinagheorghiu

Buna ziua! Sunt administratorul unei firme suspendate de 2 ani. Pana ieri aveam si un contabil care la 3 luni am inteles trimitea diverse declaratii(ca nu avem activitate ... etc). Insa ieri m-a informat ca nu doreste sa se mai ocupe de firma pentru ca nu castig mai nimic. Din cate stiu trebuie trimis bilantul la ORC si la adm financiara. Dar ce trebuie de fapt sa fac nu stiu . Daca poate cineva sa ma ajute cu un sfat! Va multumesc anticipat!
Buna dimineata!
Se pare ca Petitia catre CSM a avut rezultat pentru ca la o saptamana de la trimiterea ei d-l judecator a redactat hotararea.
Va multumesc pentru sfat!
Buna seara!
Va rog daca puteti sa ma ajutati cu o idee!
In 15,06,2009 Curtea de Apel Bucuresti- sectia VIII - Contencios Administrativ si Fiscal mi-a dat castig de cauza intr-un proces cu Administratia Financiara.
Am asteptat 30 de zile si am mers sa-mi iau hotararea. Dar... a inceput protestul magistratilor, apoi vacanta judecatoreasca, apoi sarbatorile ..... si ce-o mai fi ca m-am saturat si eu si cei de la arhiva. Sunt aproape 8 luni merg saptamanal si primesc acelasi raspuns: nu s-a redactat hotararea. Am depus (lunar ) cerere pentru urgentarea redactarii - 5 la numar- dar in zadar.
Va multumesc anticipat!