avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1727 soluții astăzi
Forum Activitate g2005

Activitate g2005

Ma deranjeaza pentru ca este o excroaca , a fugit din Romania de frica,pentru ca a inselat multe persoane, printre care si camatari, cu mari sume de bani, fiind cautata de acestea, are credite neachitate la diferite banci,contracte neonorate la toate companiile de telefonie mobila din tara, la distibuitori ,atit ca persoana fizica cit si ca persoana juridica, fals in acte,diploma de bacalureat este falsa, toate acestea se pot verifica .
Am divortat in urma cu un an si jumatate si fosta sotie inca foloseste numele meu desi in hotararea de divort am cerut sa revina la numele ei.Ea se afla in Italia de aproepe doi ani,si mai nou am aflat de pe internet ca are si o firma (magazin alimentar)care poarta numele meu.Este legal acest lucru?Oare nu verifica nimeni?Carte de identitate ii expira in august 2012.
Am introdus actiune de divort in luna noiembrie 2009.Azi 9 februarie urmeaza sa se pronunte.La inceput copilul a dorit sa ramina la mine mama lui fiind plecata in Italia.Dupa care fiind influentat s-a razgindit si doreste sa ramina cu mama lui.In tot acest timp a fost intretinut de mine.Mentionez ca la introducere actiunii de divort am solicitat si pensie alimentara.Sotia nu s-a prezentat la nici o infatisare si nici nu a fost reprezentata de vreun avocat.Nu mi se pare normal ca eu sa platesc de la introducerea actiunii de divort pensie alimentara deoarece ,repet,copilul a fost intretinut de mine in tot acest timp.