avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 732 soluții astăzi
Forum Activitate caliopia87

Activitate caliopia87

Alaltaieri cand mi-a intrat salariul m-am dus la bancomat sa scot banii si m-am trezit cu 0 lei, ieri la fel cand mi-a intrat al 13 - lea salariu.Am intrat in sucursala si mi-a zis ca din cauza ca inregistrez un debit la un credit bancar de 922 ron (din luna martie a anul 2009 si pentru care nu am primit nici o instiintare decat la inceputul lunii februrie 2010 si am aflat de la o firma de recuperari)si nu am primit nici un raspuns.As dori daca ma poate ajuta cineva sa rezolv aceasta problema si sa le fac o adresa scrisa oficiala catre cei de la banca.
Va multumesc
Dar mie nu mi-a pus poprire pe salariu doar banca mi-a oprit toti banii si din moment ce eu nu primisem nici o instiintare si cand m-au sunat cei de la firma de recuperari stabilisem un plan de achitare a datoriei.
Am rugamintea sa imi dai si mie anumite articole din legii care sa imi spuna ca nu poate sa-mi faca asta(sa-mi opreasca toti banii)
Ieri cand mi-a intrat salariul m-am dus la bancomat sa scot banii si m-am trezit cu 0 lei.Am intrat in sucursala si mi-a zis ca din cauza ca inregistrez un debit la un credit bancar de 922 ron (din luna martie a anul 2009 si pentru care nu am primit nici o instiintare decat la inceputul lunii februrie 2010 si am aflat de la o firma de recuperari).Este posibil si legal sa imi opreasca tot salariul?
Va multumesc