avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 932 soluții astăzi
Forum Activitate diocletian

Activitate diocletian

am abonament valabil a Content practic , am dreptul la adresa @avocatnet.ro? daca da , unde e sectiunea asta exact pentru adresa?mersi mult, mates=D>
Răspuns la discuția Miron Cozma...Contopire????
Cu tot respectul, am impresia ca nu sunteti sanatosi la cap, pai ce intrebam eu si ce raspundeti voi, habar nu ai care e diferenta intre adevar si adevar judiciar.Singura concluzie pe care o pot trage este ca ca va feriti sa dati raspunsul pe contopire pentru ca habar nu aveti cum se face in cazul asta.IMi pare bine ca nu eram major in 1990 si nu sunt viciat de o Romanie cel putin ciudata din perioada aceea.
Răspuns la discuția Miron Cozma...Contopire????
Imi pare rau ca v-ati apucat toti marii juristi sa va dati cu parerea cu privire la unele considerente morale sau cum vreti voi sa le numiti.Eu am ridicat problema doar din punct de vedere strict tehnic pentru ca facuse vilva in presa. Atit si nimic mai mult.
Am postat acest subiect si pe rubrica de discuti la moda, cred ca era mai potrivit sa va dati cu parerea pe acolo, si sa raspundeti tehnic la subiectul postat la rubrica drept penal.
Cred ca nu o sa mai frecventez un forum in care daca pui o intrebare tehnica trebuie sa faci si un proces ca al Nurnberg.Si inca un lucru, nicunul dintre voi nu a citit vreodata dosarele alea ca sa va erijati in....ma abtin.
Răspuns la discuția Miron Cozma...Contopire????
Daca tot detii secretul calatoriilor in timp poate faci o vizita in perioada stalinista in salile de judecata si procuraturi si iti raspunzi singur.
In 99 minerii nu au urmarit sa ajunga in bucuresti pentru ca prin pacea de la cozia revendicarile socio-economice le-au fost indeplinite si s-au intors frumushel acasa;ei atit au urmarit.
In 1990, cozma era lider de sindicat de cateva saptamani si minerii mai fusesera in bucuresti de doua ori inainte in ianuarie si februarie, fagasul fusese creat fara miron cozma.
Răspuns la discuția Miron Cozma...Contopire????
Domnuuuuuu apartheid sau cum te cheama daca tu lucrezi cumva in domeniul juridic se pare ca nici dupa ataita timp nu ai inteles ca trebuie sa respecti actele ce emana de la autoritatile publice parlament, presedintie etc.
Mai bine pune mina si citeste-i dosarele si dupa aceea sa te pronunti tu...demiurgule...asupra vietii si libertatii unui om.NU stiu de ce ..dar aduci un aer stalinist...pacat
M.C.a primit o condamnare de 18 ani in 15.02.1999 pentru un concurs de infractiuni, pedeapsa compusa din rezultanta plus 3 ani bonus.
In 28.09.2005 a primit o condamnare de 10 ani pentru fapte savarsite in 20.22.01.1999, anterior ramanerii definitive a pedepsei de mai sus.
In dec 2004 a fost gratiat si reincarcerat in doua zile.
In 14.06.2005 instanta de executare a admis contestatia la executare in sensul aplicarii decretului de gratiere. Ce parere aveti ca are o cerere de contopire in lumina dispozitiilor 33,34,36 alin.3, si 87 C.p. si art.461 lit.d si art.449 alin2 C.p.p.?
Cum credeti ca va suna hotararea de contopire?
M.C.a primit o condamnare de 18 ani in 15.02.1999 pentru un concurs de infractiuni, pedeapsa compusa din rezultanta plus 3 ani bonus.
In 28.09.2005 a primit o condamnare de 10 ani pentru fapte savarsite in 20.22.01.1999, anterior ramanerii definitive a pedepsei de mai sus.
In dec 2004 a fost gratiat si reincarcerat in doua zile.
In 14.06.2005 instanta de executare a admis contestatia la executare in sensul aplicarii decretului de gratiere. Ce parere aveti ca are o cerere de contopire in lumina dispozitiilor 33,34,36 alin.3, si 87 C.p. si art.461 lit.d si art.449 alin2 C.p.p.?
Cum credeti ca va suna hotararea de contopire?