avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 609 soluții astăzi
Forum Activitate birta

Activitate birta

Suspendarea se poate face daca II are datorii la Anaf si sa constituit sechestru pe apartament?
Răspuns la discuția Anulare cod TVA din oficiu
da asa este
cum scap de soldul contului 4424 din ultimul decont depus inainte de anularea codul de tva ? ce mai trebuie sa depun la anaf?
Răspuns la discuția Anulare cod tva anaf
birta a scris:

cum procedez la anularea din oficiu a inregistrarii tva in ultimul decont depus in septembrie am suma de recuperat. ce trebuie sa fac cu acel tva de recuperat,ce mai trebuie sa depun eu la Anaf anularea este din noi 2014.


cum procedez la anularea din oficiu a inregistrarii tva in ultimul decont depus in septembrie am suma de recuperat. ce trebuie sa fac cu acel tva de recuperat,ce mai trebuie sa depun eu la Anaf anularea este din noi 2014.
Am depus la finante 200 in februarie 2014 tocmai pentru a se face regularizarea cu platile din 2013 stiin ca am platit in plus conform platilor anticipate. Am primit de la finante blocarea contului pentru plati neachitate pentru 2014. Suma care finantele ar
trebui sa o restituie este mai mare decat anticipatele pe 2014. As dori sa stiu temeiul legal cand finantele au obligatia comunicarii deciziei de impunere anuala pentru 2013 , daca exista , pentru ca am fost la finante si raspunsul a fost : la toamna si daca nu va convine scrieti la Guvern. multumesc anticipat.
cine suporta cm pentru cod 12 ,5 zile calendaristice angajatorul si apoi casa de sanatate . cu multumiri
Sant nascuta in 30.12.1955 cu vechime in munca din 09.04.1976 pana in prezent cand pot iesi la pensie anticipata cu penalizare sau fara penalizare.
Răspuns la discuția Studiere dosar CNSC
inseamna ca nu se pot faced copii?
in cazul unei licitatii publice ca si constatar am cerut copii dupa documente . Se poate opri furnizarea copiilor catre noi sau avem doar posibilitatea de a le studia la sediu CNSC?