avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 563 soluții astăzi
Forum Activitate multivers88888

Activitate multivers88888

Anul trecut, in aprilie, mi-am facut PFA :
-- am obtinut actele de la registrul comertului
-- am obtinut aproape toate actele de la finante mai putin depunerea declaratiei 220
-- nu am avut nici o activitate pe pfa si deci, nu am eliberat nici o factura ...
-- nu am depus nici o declaratie pe venit si nu am platit nimic la finante pana in prezent

Vreau sa rezolv problema si sa fiu ok ... sa pot sa incep activitatea pe PFA ... cum trebuie sa precedez astfel incat sa evit eventuale amenzi ...

Multumesc pentru ajutor....
Răspuns la discuția Amenda atasata impozitului
Multumesc pentru raspuns...

Biroul urmariri din cadrul carei institutii?
Si nu se poate depune nici o plangere impotriva acestei urmariri? Eu nu primit nici o instiinatere de plata/amenda pe numele meu .... din cate am inteles se trimite prin posta ... recomandata .... de catre politie ....
Mi se pare un viciu de procedura:
-- politia a dorit sa afle cine a fost conducatorul auto la data specificata
-- am trimis politiei datele
-- si atat .... nu am primit nici o amenda pe numele meu ....

Multumesc
Am fost sa platesc impozitul pe casa si am aflat ca am de platit si o amenda de circulatie.... Ce s-a intamplat :
-- in anul 2009 , luna aprilie (aproximativ) am primit acasa instiintare de la politie ca am fost inregistrat de un radar cu viteza de 61 Km/h in localitatea unde locuiesc;
-- am trimis un fax de la servici la politie cu datele soferului (datele mele), urmand sa primesc pe numele meu datele amenzii...
-- de atunci nu am mai primit nimic de la politie si am si uitat de amenda ....

Ce este de facut ? Suma de plata este de 280 .... si nu vreau sa o platesc decat in ultima instanta ...

Multumesc anticipat pentru orice ajutor ....