avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 904 soluții astăzi
Forum Activitate alinaramona

Activitate alinaramona

Răspuns la discuția Alocatia pentru copii
Ar trebui sa plece acest guvern este incompetent si ia banii numai de la categoriile cele mai putin favorizate in loc sa ia un impozit pe averile lor colosale.Nu stiu cat mai rezistam , cred ca in curand ar trebui sa iesim in fata guvernului si sa le strigam si propunerile noastre -sa isi taie privilegiile , salarile necuvenite .Cum poti spune ca poti trai cu o familie si doi copii dupa 15 ani de munca sa te intorci la un salariu minim de studii superioare de 1200 lei , rusine sa le fie si poate li se pare decent si o sa ii taie copilului si unica bucurie de 42 lei din care sa isi mai ia niste caiete .
Răspuns la discuția despre avort
nu este nici o problema cu anestezie generala nu trebuie sa ai probleme medicale majore , nu vei simti nimic, decat dupa ceva timp , dar este bine sa iei niste calmante si sa nu iti incepi activitatea sexuala decat dupa cel putin 1 luna dupa ce iti vine primul ciclu .sangerarile cred ca sunt in functie de fiecare si nu dupreaza prea mult pentru orice problema te poti adresa medicului care ti-a facut avortul.
care este modalitatea de calcul a somajului pt. mamicile care au terminat concediul de crestere a copilului caz concret -nu am fost de la inceput in acest concediu ci doar din 16 noiembrie 2009 copilul va implini 2 ani pe 1 august 2010 -indemnizatia mea de crestere a copilului este de 2620 am peste 15 ani de munca iar pana la intrarea in concediu am avut venitul de 3000 lei cu tot cu prime, ore suplimentare, pe cartea de munca, am inteles ca perioada s-a marit la 15 luni pentru cei cu vechime de peste 10 ani in munca.va rog faceti-mi dvs.calculul daca se poate nu numai in citate din lege.va multumesc.