Forum Discuţii diverse Discuţia la modă Alocatia pentru copii
Discuție deschisă în Discuţia la modă

Alocatia pentru copii

Ce parere aveti de ceea ce spune guvernul pe tema alocatiilor pentru copii?
Ar trebui sa plece acest guvern este incompetent si ia banii numai de la categoriile cele mai putin favorizate in loc sa ia un impozit pe averile lor colosale.Nu stiu cat mai rezistam , cred ca in curand ar trebui sa iesim in fata guvernului si sa le strigam si propunerile noastre -sa isi taie privilegiile , salarile necuvenite .Cum poti spune ca poti trai cu o familie si doi copii dupa 15 ani de munca sa te intorci la un salariu minim de studii superioare de 1200 lei , rusine sa le fie si poate li se pare decent si o sa ii taie copilului si unica bucurie de 42 lei din care sa isi mai ia niste caiete .
SALVATI COPII DIN ROMANIA:

Organizaţia Salvaţi Copiii România consideră că proiectul de lege anunţat de Ministrul Muncii, Familie şi Protecţiei Sociale pentru acordarea diferenţiată a alocaţiei de stat pentru copii, pe criteriul situaţiei materiale a părinţilor, încalcă flagrant documentele legislative fundamentale privind protecţia drepturilor copilului.