avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1758 soluții astăzi
Forum Activitate tudorp

Activitate tudorp

Răspuns la discuția pot sa intru in somaj?
inteleg ca asta e motivul pt care nu vrea sa ma concedieze ci sa plec eu.Cum pot proceda ca sa iau somaj?
lucrez la un magazin de 4 ani si din cauza crizei seful meu mi-a spus ca trebuie sa imi micsoreze salariu si daca nu sunt multumita putem incheia contractul de munca cu acordul ambelor parti, urmand ca el sa isi angajeze pe altcineva care sa fie deacord cu noua salarizare ? In aceste conditii eu pot sa imi depun actele pentru somaj?
Răspuns la discuția lipsa in gestiune
Nu am antecedente penale , lucrez la aceasta firma de 4 ani si pana acum toate inventarele au fost in regula, ma poate ajuta asta in vreun fel?
Răspuns la discuția lipsa in gestiune
nu cred ca pot inapoia banii , e vorba de 3500lei, ce mi se poate intampla daca se duc la politie, tin sa precizez ca am fost obligata sa dau in scris ca recunosc lipsa si mi-am insusit bunuri din magazin.Pot face puscarie?
buna ziua, lucrez la un magazin si de curand am iesit lipsa in gestiune , am recunoscut lipsa si m-am angajat verbal ca voi inapoia banii in scurt timp. Ce se intampla daca nu reusesc sa aduc banii inapoi?