avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 768 soluții astăzi
Forum Activitate marsca

Activitate marsca

Răspuns la discuția jignita,acuzata si neplatita
fii tare,eu af fost concediata ,mi-a inchis naspa cm si acum ma da in judecata pt o paguba pe care tot el a creato si daca nu era destul nici nu gasesc alt loc de munca
Răspuns la discuția chemare in judecata
perioada luata in calcul este 01.01.2009-21.05.2010,desi anul trecut inventarul a fost efectuat in februarie, predari-primiri intre ture nu se faceau si a fost un an in care a fost o fluctuatie destul de mare de persoane straine(candidati pt angajare,colegi de la alte pc de lucru ) pe per mai mici sau mai mari. in ce priveste lipsa,daca este sau nu reala,cred cu tarie ca nu este, daca nu pt altceva macar pt faptul ca in fosta firma intotdeauna au fost anuntate mari lipsuri,acum un an si jum la alt pc de lucru partonul sustinea ca a lipsit 45000 lei! dar atunci nu au fost luate masuri ca cele de acum
in perioada 2005-iunie2010 am lucrat in cadrul unui magazin. in mai 2010 sa efectuat inventar unde am fost scoasa lipsa ,impreuna cu alte 2 colege,22.925lei . acum sint data in judecata pt recuperarea banilor(7641 lei) mentionez ca gestiunea era tinuta pe calculator si au existat mai multe nereguli in program care nu au fost luate in seama de angajator. credeti ca am sanse in castigarea procesului?
muncesc la un magazin 12 ore /zi timp de doua zile ,apoi am o zi libera ,cu salariul minim. ce bani ar trebui sa primesc pt orele suplimentare?