avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 809 soluții astăzi
Forum Activitate vali vali

Activitate vali vali

mama a intrat in crestere primul copil in iunie 2008 si firma si-a suspendat activitatea in 2010.Mama iese din crestere in iunie 2010,dar este insarcinata cu al doilea copil care urmeaza sa se nasca in septembrie 2010.Ce documente trebuie sa intocmeasca firma si mama ca sa aiba dreptul la CIC al doilea copil?
Răspuns la discuția redobandire teren
Vreau sa precizez ca in prima faza ne-am prezentat la Politie cu documentele pe care le detinem si am inteles ca Ministerul Apararii vrea sa aloce fonduri pentru cadastru si intabularea terenurilor gestionate de Politia din toate judetele tarii.Si am m-ai aflat ca o expertiza judecatoreasca nu poate fi contestata.Deci deducerea mea de necunoscatoare ar fi ca Politia trebuie sa faca cadastru si intabulare dupa datele vecinilor deci dupa ale noastre .Puteti sa-mi spuneti daca am dreptate si daca nu care este situatia legala?
Răspuns la discuția redobandire teren
cum trebuie formulata actiunea in revendicare si granituire?Va multumesc
am devenit propietara a unui teren de 1000mp.In anii urmatori vecinii dinspre sud ne-au intrat pe teren drept urmare i-am actionat in instanta si ne-am castigat portiunea lipsa prin hotarare judecatoresca si expertiza.Am facut apoi cadastru si intabularea pe acele puncte specificate de expertiza.Dupa cativa ani au intrat pe propietate vecinii de la nord care sunt personalitate juridica adica Politia?Vrem sa-i actionam in instanta dar sa ne reprezentam singuri.Ce documente trebuiesc intocmite?