avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1040 soluții astăzi
Forum Activitate daniela andor

Activitate daniela andor

Răspuns la discuția inselat si mintit pe banii mei
da a primit mail de la manegera cum ca a luat bani imprumut de la el ,si ce a facut cu ei ca ia platit taxele ,dar asta nu cred ca el trebuia sasi plateasca taxele asa cum a vrut ea ,trebuia instiintat de ceea ce vroia sa faca ea cu banii imprumutati de la el .va multumesc! o seara placuta .daca o da in judecata credeti ca are vreo sansa ?erau banii lui personali !multumesc!
Răspuns la discuția inselat si mintit pe banii mei
buna!contractul nu contine clauze..... e contract tip.scrie in contract ca ea manegera se obliga sai ofere pe toata durata contractului de absolut tot ce are nevoie pt desfasurare si manegera isi lua parte din ce facea.deci manegera nu mai vrea sai dea acesti bani pe care clientul ia imprumutat ei ,pretinde ca ea a cheltuit cu el ,a investit in el .practic pe banii lui il duce de nas .multumesc pt ajutorul accordat
buna ziua!am o rugaminte de a ma ajuta cum sau ce sa fac?am avut un contract pe o durata de 1 an de zile cu un maneger din anglia,pentru a ma ajuta sa merg mai departe cu dansurile si cantatul.in acest timp el mia cerut sa i dau imprumut 2000 de euro ,bani pe care iam dat.acum contractul e incheiat si eu imi tot astept banii de 1 an de zile iar de facut nu am facut mai nimic cu dansurile si cantatul.menegerul pretinde ca acesti bani luati imprumut de la mine erau ca sa imi plateasca taxele,eu nu am stiut nimic din toate astea .va rog sa mi spuneti daca un meneger atata timp cat are un contract cere clientului banii pt a investii in el?pentru cine am scris e un prieten si din amandoua parti si maneger si client sant persoane foarte publice va rog dati-ne un sfat macar ce sa faca ,nu vrem sa ne punem presa-n cap dar daca nu avem incotro la asta vom ajunge.va multumesc!
Răspuns la discuția custodia copilului minor
buna !da sant deacord cu dv. dar tribunalul austriac spune ca santem in ue si tribunalul romanesc trebuie sa se ocupe de asta ce putem face sau cum nici nu putem scoate fetita din tara sa mergem in rom sa ne interesam sa vedem ce putem face .dv ce solutie ne puteti da ?cum sa facem ?ce credeti ca e mai bine ?va multumesc!
buna !am o prietena ce locuieste in austria si ar vrea sa stie cum poate sa rezolve custodia fetiei ei de doar 2 anisori.ea nu este casatorita cu tatal fetitei ,dar ea impreuna cu fetita locuiesc in austria ,fetita e nascuta in austria.tatal fetitei este in romania si acolo locuieste .va rog sufleteste un raspuns .deocamdata ea nu poate sa paraseasca austria deoarece lucreaza .este neaparat sa existe un proces si cat poate dura si daca mama fetei trebuie sa mearga in romania pt a l da in judecata pe tatal copilului .va multumesc .o seara placuta!
buna!ma scuzati dar sincer nu am inteles nimic ,eu am intrat pe forum de la o prietena ,mia dat voie eu sant cetatean strain si nu inteleg nimic din ce miati scris .va multumesc.in concluzie se poate sau nu schimba un nume care este gresit scris pe certificatul de nastere?
da fata locuieste in romania in sebes si ea e nascuta in timisoara ,si are 16 ani,eu cu mama fetei nu am fost casatorit doar imi poarta numele dar gresit ce putem face ?va multumesc!
buna ziua!va rog sa-mi spuneti ce pot face sa pot schimba numele in certificatul de nastere la tata este gresit cu o litera.eu sant toullabi hamid reza si sant tatal fetei pe care o cheama tollabi sara iar eu sant trecut cu numele de tollabi hamidreza impreuna in certificatul de nastere.fata vrea sa isi faca si buletinul cu numele corect.mentionez eu locuiesc in olanda nu sant in romania cu ea ce se poate face sau va rog sa imi spuneti cum sa procedez .va multumesc pentru ajutorul accordat
va multumesc foarte mult pentru amabilitatea dv.acea sentintinta dupa termenul de 30 de zile va putea fii data ca fiind definitiva si irevocabila?sau mai trebuie sa mai astept inca 30 de zile pentru pronuntarea ei?va multumesc inca odata si tot respectul pentru ceea ce faceti dv .pentru ajutorul acordat tuturor celor de aici .o saptamana cat se poate de frumoasa!
buna!am avut un proces cu custodia copilului,am castigat procesul si vreau sa ma ajutati sa imi spuneti in cat timp dupa incheierea procesului voi primi sentina judecatoreasca ?ultimul proces incheiat cu martor l-am avut pe data de 20 04 .doresc sa calatoresc cu copilul in strainatate si nu stiu cat timp trebuie sa mai astept pentru acel act !va multumesc si va doresc o zi buna !