avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 2050 soluții astăzi
Forum Activitate luis adrian

Activitate luis adrian

buna ziua,
vreau sa-mi deschid o mica intreprindere individuala,as dori sa fac un magazin cu articole de nunta inclusiv sa cumpar tacamuri si mese pt inchiriat,insa,nu detin bani suficientii pt a cumpara toate odata,am auzit ceva de 10000 de euro pt tineri care sunt la prima afacere,cum se procedeaza precizez ca nu depasesc 30 de ani si nu nu am mai avut nimic de genu si zilele acestea ma duc sa depun actele pt infiintarea intreprinderi
va multumesc
Răspuns la discuția contract de inchiriere
da nu poate sa ma treaca in contract?
Răspuns la discuția contract de inchiriere
si acesta cum se face?
buna ziua
as avea si eu i intrebare unchiul meu de 74 de ani vrea sa ma treaca in contractul de inchiriere sa pot imi face si eu buletin de buc(inchiriere de la icral)locuinta find garsoniera el locuind singur nu mai este nimeni trecut in contract poate sa ma treaca nu avem acelasi nume
va multumesc
Răspuns la discuția permis suspendat
am condus pe drumurile publice un auto avand permisul suspendat.
Răspuns la discuția permis suspendat
si nici nu a depus plangere se inchisese dosarul
Răspuns la discuția permis suspendat
nu a patit nimic nu A avut nici macar o ora
Răspuns la discuția permis suspendat
nu abia mi la luat sunt in cercetare
acu 3 luni am avut un accident cu un biciclist care mia sarit in fata procesul sa incheiat mia fost suspendat permisu pe 3 luni insa am avut o problema cu copilul si am condus fara ma prins politia mia intocmit dosar penal va rog sami spuneti ce va urma in continare ce va urma ce sanse am sa castig un eventual proces sau daca pot face o contestatie ceva pt ca eu in baza permisului imi castig existenta
va multumesc
buna seara am si eu nevoie de un raspuns care este sanctiunea pt un taximetrist fara atestat dar fara aparat si caseta? va multumesc