Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale intreprindere individuala
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

intreprindere individuala

buna ziua,
vreau sa-mi deschid o mica intreprindere individuala,as dori sa fac un magazin cu articole de nunta inclusiv sa cumpar tacamuri si mese pt inchiriat,insa,nu detin bani suficientii pt a cumpara toate odata,am auzit ceva de 10000 de euro pt tineri care sunt la prima afacere,cum se procedeaza precizez ca nu depasesc 30 de ani si nu nu am mai avut nimic de genu si zilele acestea ma duc sa depun actele pt infiintarea intreprinderi
va multumesc
Este doar pentru SRL-D nu si pentru intreprinderi individuale suma aceea de 10000 E. Pentru a va infiinta SRL-D aici gasiti pasii care trebuie sa-i urmati: [ link extern ]